گزارش آی تی ایران از روز اول اختتامیه جشنواره وب و موبایل ۹۸ + بروزرسانی

در سایت نارین موزیک مطلب گزارش آی تی ایران از روز اول اختتامیه جشنواره وب و موبایل ۹۸ + بروزرسانی مشاهده می کنید

در اختتامیه دوازدهمین جشنواره وب و موبایل از وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های برگزیده مرحله نهایی این جشنواره تقدیر شد.

در این رویداد که در پژوهشگاه نیرو تهران برگزار شد. وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های برگزیده در بخش‌های مختلف اعلام شدند.

اسامی وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های برگزیده این دوره به شرح زیر است. (بروزرسانی می‌شود)

بخش وبسایت‌های خانواده و کودک

برگزیده: وبسایت نی نی بان

برنده مردمی: اتل متل توتوله

بخش خیریه و خدمات اجتماعی

برگزیده: وبسایت خانه‌ای بی

برنده مردمی: وبسایت و اپلیکیشن سایه

دولت وعده می‌دهد و مجلس جلسه می‌گذارد

اختتامیه جشنواره وب و موبایل

همچنین در این رویداد رضا الفت نسب دبیر جشنواره وب و موبایل با اشاره به وضعیت کسب و کارهای آنلاین گفت: «کسب و کارهای آنلاین سال بسیاری سختی را پشت سر گذاشتند. سالی توام با مشکلات و سردرگمی‌های فراوان.   از قطعی اینترنت گرفته تا متهم شدن کسب و کارهای پلتفرمی به بستر فساد و گرانفروشی و غیره.»

الفت نسب در ادامه افزود: «انگار قرار است هر اتفاق ناگواری در این مملکت بیفتد یک سرش ما باشیم. قیمت مسکن بالا می‌رود ما مقصریم؟ قیمت خودرو همین طور؟ فروش کالای قاچاق هم؟ خرید با کارت سرقتی سارقان را هم ما باید جواب دهیم! واقعا دیواری کوتاهتر از کسب و کارهای مجازی در اقتصاد وجود دارد؟ بازاری با هیاهوی زیاد و قد قواره‌ای کوچک. اینها دیگر از درد دل گذشته و کم کم در حال ابزار شدن برای یاس و نا امیدی است.»

وی همچنین در انتقاد از رویکرد و تصمیمات دولت در خصوص کسب و کارهای آنلاین گفت: «دولت وعده می‌دهد، مجلس جلسه می‌گذارد، شورای مجازی، مرکز توسعه تجارت و چه و چه تلاش میکنند اما چرا خروجی درستی حاصل نمی‌شود؟ بیش از ۱۶ نهاد به صورت مستقیم برای کسب وکارهای آنلاین تعیین تکلیف می‌کنند اما زمان بروز مشکلات صدایی از کسی در نمی‌آِید!»

الفت نسب اضافه کرد: «هر روز یک طرح یک حرف یک شیوه یک دستورالعمل را شاهد هستیم و اصلا امسال برای همین، هیچ مقام دولتی را برای سخنرانی دعوت نکردیم. البته ما به شخصیت فردی تمام مسئولین احترام کامل قائلیم و نقد ما صرفا نقد مطالبه گرایانه از مسئولین است. تا کی استارتاپ شهرستانی ما باید چشمش به حمایت فلان مسئول باشد؟»

دبیر جشنواره وب و موبایل در خصوص اهداف سلسله رویدادهای هفت شهر افزود: «امسال در رویداد هفت شهر سعی کردیم اندکی امید به اکوسیستم خارج از تهران منتقل کنیم. اقدامی اندک ولی تاثیر گذار که با همکاری و همراهی تعداد زیادی از همکارانمان در تهران و شهرستان‌ها و همچنین مدیران کسب و کارهای بزرگ ایجاد شد.»

از منتقدین تشکر می‌کنم

شایان شلیله اختتامیه جشنواره وب و موبایل ۹۸

شایان شلیله هم بنیان گذار جشنواره وب و موبایل نیز در جریان این رویداد ابتدا سعی کرد به انتقادات اخیر در خصوص روند داوری جشنواره بپرداز.

وی در اینباره گفت: «سال ۹۰ نزدیک به ۳۸ داور داشتیم که برای انتخاب سایت‌ها کمک می‌کردند. سال‌های بعد تعداد داوران بیشتر شد. سال ۹۱ بود که وسایتی را برای ثبت کردن آثار راه انداختیم. در ادامه تصمیم گرفتیم سایتی را برای رای دادن به آثار جشنواره راه بیاندازیم. بعد از مدتی دیدم که برخی از این سایت‌ها فیلتر یا قالب‌های کپی هستند. از طرفی امتیاز دادن به سایت‌ها توسط چند نفر کار سختی بود به هین دلیل تصمیم گرفتیم شورای داوری متشکل از افراد متخصص طراحی و برنامه نویسی سایت تشکیل دهیم.»

هم بنیانگذار جشنواره وب و موبایل در ادامه افزود: «نتایج خوب بود چراکه آثار دیگر توسط چند نفر محدود انتخاب نمیشد و حالا چند سال است که با استفاده از شورا سایت‌ها را انتخاب می‌کنیم.»

شلیله اذعان کرد که از تمامی نقدهایی که از جشنواره شده استقبال کرده و حتی از  منتقدین تشکر هم می‌کند.

این مطلب بروزرسانی می شود

The post گزارش آی تی ایران از روز اول اختتامیه جشنواره وب و موبایل ۹۸ + بروزرسانی appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت narinmusic نارین موزیک